Nauka języka angielskiego z Native Speakerem

 

Jeśli zamierzasz uczyć się języka angielskiego, to warto upewnić się, że uczysz się od najlepszych. Nikt nie nauczy Cię mówić po angielsku lepiej niż rodowici Brytyjczycy, Amerykanie czy Australijczycy.

 

Dlaczego Native Speakerzy?

Przede wszystkim dlatego, że są oni najlepszymi nauczycielami wymowy. Uczą Cię nie tylko poprawnie wymawiać dane słowa i odpowiednio je akcentować, ale także pokażą Ci jak poprawnie intonować zdania. Może się to wydawać nieistotne, ale zdarza się, że czasem sami mamy problem ze zrozumieniem kogoś, kto wymawia słowa w naszym języku z innym akcentem. Dlatego ważne jest, by Brytyjczycy czy Amerykanie również nas rozumieli.

Nikt nie zna języka angielskiego lepiej niż Native Speaker. To on jest świadom wszystkich aspektów swojego rodzimego języka, wszelkich niuansów. Także to on najlepiej wytłumaczy nam,  kiedy używać danych czasów czy konstrukcji gramatycznych oraz pokaże jak wykorzystywać je na co dzień i  w konkretnych przypadkach.

 

Tylko Angielski

Czasami język sam w sobie nie wydaje nam się trudny. Z przyjemnością coś w nim napiszemy, poczytamy czy obejrzymy film. Prawdziwym wyzwaniem w nauce języka obcego jest pozbycie się bariery językowej i rozpoczęcie płynnego mówienia. Rozmowa z Native Speakerem utrwala wiedzę, pomaga podszlifować słownictwo i ułatwić używanie poprawnej gramatyki w praktyce. Wszyscy wiemy, że praktyka czyni mistrza – działa to również w przypadku języka. Kiedy lekcje są prowadzone tylko w języku angielskim, możemy nauczyć się go podobnie do tego, jak uczą się  mali Anglicy czy Amerykanie w szkolnych ławkach. Tym samym zdobywamy trochę inne rozumienie języka – bardziej naturalne. W przyszłości, właśnie takie doświadczenie pozwoli nam płynnie posługiwać się językiem angielskim i mówić w nim niemalże tak, jakby był to nasz drugi język ojczysty.

Jednak samo bycie Native Speakerem nie daje gwarancji sukcesu w nauczaniu języka – istotne jest, by był on  odpowiednim nauczycielem i pedagogiem.  Nie wystarczy tylko znajomość języka, ważne są odpowiednie kwalifikacje, umiejętność przekazywania wiedzy, a także dobre podejście do ucznia.

 

Przekazywanie wiedzy przez Native Speakera

W przypadku lekcji prowadzonych przez lektora, który jest macierzystym użytkownikiem języka,  zajęcia mają inną atmosferę. Daje się odczuć małą część innej kultury w szkolnej sali. Native Speaker oprócz pięknego akcentu, który przenosi nas na czas zajęć do innego kraju, urozmaica część merytoryczną ciekawymi przykładami, bądź wyjaśnieniami po angielsku. Ze względu na komunikowanie się tylko w języku angielskim, nauczyciel  pokazuje bądź rysuje na tablicy przykłady, co ułatwia zapamiętywanie nie tylko dla wzrokowców. Ponadto Native Speakerzy z łatwością przekazują uczniom zasady wymowy bądź znaczenia i użycia wyrazów, które dla nas mogą wyglądać lub brzmieć na pierwszy rzut oka tak samo.

Niewątpliwie Native Speakerzy są specjalistami w nauczaniu języka angielskiego, zajęcia są motywujące i ciekawe. Zdobywamy wiedzę przydatną do pracy czy szkoły, ale także w sytuacjach z życia codziennego, poprzez regularne rozmowy z rodowitym Amerykaninem czy Brytyjczykiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s